KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15343203
nr 1534 3203
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, "Lidingö". Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 49x39 cm, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 17 april 2023
kl 20:06:07
300 kr
400 kr
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann